14 Δεκεμβρίου 2008

-7 ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

Εύκολη νίκη με έναν ανύπαρκτο πραγματικά αντίπαλο αλλά και εμείς με πολλές αλλαγές στην ενδεκάδα. Και αυτό φάνηκε αφού σχεδόν σε όλο το πρώτο ημίχρονο ήμαστε ασύνδετοι και με πολλά λάθη. Επιτέλους δέησαν τα κοράκια να μας δώσουν ένα πέναλτι (καραμπινάτο) και προηγηθήκαμε και μετά στο δεύτερο ημίχρονο, με τον τρομερό πάλι Κλέιτον και με ανεβασμένη ψυχολογία καθαρίσαμε το ματς με 3-0 και πλέον ήμαστε στο -7 και σίγουρα τίποτα δεν έχει χαθεί. Η ψυχολογία είναι με το μέρος μας τον Γενάρη θα είμαστε σίγουρα πιό ενισχυμένοι και μπορούμε να πετύχουμε κάτι καλύτερο απ'ότι φαινόταν μετά πχ την ήττα με τον Εργοτέλη.

Αυτό που κρατάω από το σημερινό ματς είναι:

1) Η για ακόμα ένα παιχνίδι συγκλονιστική εμφάνιση του ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ Σιμάο. Μεγάλος παίχτης και ΘΗΡΙΟ!
2) Η τεχνική του Κλέιτον και το πάθος του Καραγκούνη (τρομερή πάσα στο δεύτερο γκολ)
3) Ο Τεν Κάτε που πλέον έχει διαβάσει τις κλειστές άμυνες, προσαρμόζει την ομάδα στον αντίπαλο και ακόμα και με τα δεύτερα ο Παναθηναικός ΔΕΝ χάνει τον χαρακτήρα του.

Συνεχίζουμε έτσι με φούλ νίκες και θα είμαστε μια χαρά. ΕΝΙΣΧΥΣΤΕ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΥΡΙΟΙ ΠΟΛΥΜΕΤΟΧΙΚΟΙ! ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ!!!

ΥΓ: Με τον Ιβ τι γίνεται; Γιατί δεν παίζει;